Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/eselioglu/eselioglu.org/cake/bootstrap.php on line 46
PhotoFunia - Eğlenceli Fotoğraflar
PhotoFunia - Eğlenceli Fotoğraflar

PhotoFunia - Eğlenceli Fotoğraflar

PhotoFunia web sitesinde beğenilen şablonlar üzerinden istediğiniz fotoğraf efektini (yada fotomontaj mı desek) yapabilmenize olanak sağlayan bir web eğlence servisidir.

Web sitesi: www.photofunia.com/

Bu web sayfasını ziyaret ederek kolayca fotomontaj yöntemiyle eğlenceli fotoğraflar yapabilisiniz. Bu servis ile ilk tanıştığımda 10-15 civarında hazır şablonu vardı. Şuan şablon sayısında bayağı bir artış olmuş.

Ayrıca fotomontaj yaparken eklendiğiniz resim üzerinden yüz tanıma, efekt verme, montaj yapılacak resim üzerine yerleştirme işlemleri oldukça başarılı bir şekilde yapıyor. Bazen düşünüyorum acaba server başında çok iyi photoshop bilen birisimi var. Resim yüklenir yüklenmez hemen montajı yapıp ekrana koyuyor. :o)

Şablonlar üç farklı kısımdan oluşuyor.

  • Sabit resimler: Seçeceğiniz 1 resim üzerinden yapılan fotomontajlar. (öncelikle şablonunu seçiyorsunuz, sonra bu şablona ekleyeceğiniz resimleri ve sonra gerisini PhotoFunia yapıyor. Montajlanmış fotoğrafları ekrana taşıyor. sağtıkla ve kaydet.)
  • Çoklu resimler: Montaj yapılacak resim üzerinde birden fazla ekleme alanları mevcut ver herbiri için farklı resim eklemeniz gerekiyor. (Aynı resimleri de seçebilirsiniz.) Ve resimler uygun yerlere montajlanarak size veriliyor.
  • Hareketli Resimler: GIF animasyonlu resimlerde animasyonlarda yer alacak resimleri siz seçiyorsunuz. Gerisini PhotoFunia yapıyor.

Ayrıca bu tür hizmetler veren birçok site var.
Bunlardan bazıları:

http://en.picjoke.com : bol resim ve bol reklam olan daha çok şaka amaçlı montajlama sitesi

http://funphotobox.com/ : Biraz daha profesyonel görünen resim ve yüz tabanlı çalışan bir site

http://www.photo505.com/: PhotoFunia alternatifi olan bir site

http://www.loonapix.com/:  hazır kaıplara yüz yerleştirilen bir servis

http://www.magmypic.com/: Magazin montaj yani seçeceğiniz dergi kapağına size ait bir fotoğraf yerleştiriyor. Sizi meşhur yapıyor...

http://www.writeonit.org/: dört montaj kategorisinde çeşitli şablonlar üzerine montajlar

http://www.dumpr.net/: Değişik bir tarzı olan montajlama servisi...

http://www.frontpageyou.co.uk/:  Dergi kapağı ağırlıklı montajlama sitesi...

http://www.festisite.com/money/: Sizi zengin edecek bir site. Resminizi kağıt para (bankonot) üzerine basan bir servis. Hemen 100 dolar sahibi olun...